a jak Ty reagujesz?

biblia (Mini)

A gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni naśmiewali się, drudzy zaś mówili: O tym będziemy cię słuchali innym razem.
Dzieje Apostolskie 17,32

 

Podczas głoszenia ewangelii spotykamy się z różnymi reakcjami:
Niektórzy niepostrzeżenie zmieniają temat, poruszając jakiś wątek polityczny bądź społeczny. W ten sposób chcą uniknąć osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem.
Istnieją także ludzie bardzo tolerancyjni, którzy nie zaprzeczają wprost biblijnej nowinie, ale trzymają się z dala od wszelkich dyskusji na tematy religijne. Według nich to prywatna sprawa i każdy powinien wierzyć na swój sposób. Inni zaś bardzo kategorycznie odrzucają wszystko, co dotyczy Pana Jezusa i Biblii. Istnieją też ludzie bardzo kulturalni i mili, którzy przyjmują chrześcijański traktat z uśmiechem na twarzy, dziękując za niego, jednak później nawet do niego nie zaglądają. Są też ludzie, którzy otwarcie wyśmiewają ewangelię. Najczęściej robią to w grupie, gdyż w pojedynkę nie są tak odważni. Takie osoby chcą poniżyć wszystkich prawdziwie wierzących, przy okazji dobrze się bawiąc ich kosztem.

Wszyscy Ci ludzi mają ze sobą coś wspólnego – w głębi serca nie chcą mieć nic do czynienia z Jezusem Chrystusem, Zbawicielem świata. Jednak istnieją też nieliczne osoby, które są otwarte na przyjęcie ewangelii o zbawieniu. Są też gotowe czytać Słowo Boże, aby w ten sposób dowiedzieć się czegoś więcej o Jezusie. Jeśli przyjmą Go do swojego serca, stają się dziećmi Bożymi.

A jak Ty reagujesz, gdy słyszysz o Jezusie?
Odrzucasz Go czy raczej chcesz Go poznać?
Zdecyduj o tym jeszcze dzisiaj, gdyż jutro może być za późno.