bądź mocny i mężny

biblia (Mini)

Bądź mocny i mężny.
Księga Jozuego 1,6

 

Te słowa skierował Bóg do Jozuego, który stał przed nowym, bardzo trudnym zadaniem. Miał przeprowadzić lud izraelski przez Jordan do ziemi Kanaan i podbić owe tereny. Wykonanie tego zadania wymagało czasu i nie było proste. Jednakże Bóg pociesza Jozuego już na samym początku: Jak byłem z Mojżeszem, tak będę z tobą, nie odstąpię cię ani cię nie opuszczę.

Także i my niejednokrotnie stoimy przed różnorodnymi zadaniami, bojąc się, że im nie sprostamy, np.:
– Uczeń rozpoczyna rok szkolny w nowej klasie, w której nie zna ani nauczyciela, ani pozostałych uczniów. Jak odnajdzie się w nowej sytuacji?
– Młody człowiek podejmuje swoją pierwszą pracę i od samego początku chce przyznać się do wiary w Pana Jezusa, jednakże boi się, że zostanie wyśmiany przez swojego przełożonego.
– Pracownik otrzymuje od szefa nowe, bardzo odpowiedzialne zadanie. Jak poradzi sobie w natłoku pracy z nowymi obowiązkami?
– Pan Jezus młodej dziewczynie, która nie ma żadnego doświadczenia w pracy z dziećmi oraz żadnego konkretnego pomysłu, jak się do tego zabrać, powierza zadanie, aby prowadziła szkółkę niedzielną.

W takich i podobnych sytuacjach zawsze stoi przy nas Pan Jezus i woła: Bądź mocny i mężny!. Przez to nie apeluje On ani do naszych sił, ani też do naszych własnych możliwości. Wręcz przeciwnie, w Liście do Efezjan 6,10 napisane jest: Umacniajcie się w Panu i w potężnej mocy jego!. Ponieważ to właśnie ON zawsze jest przy nas i daje nam odwagę i siłę, bez żadnych obaw możemy przyjmować każde dane nam od Niego nowe zadanie.