bezwarunkowe zaufanie

biblia (Mini)

Panie! Tyś moim Bogiem!
Będę cię wysławiał i wielbił twoje imię, gdyż dokonałeś cudów; twoje odwieczne plany są niezłomną prawdą.
Księga Izajasza 25,1

 

Z dwoma wiaderkami i kilkoma artykułami spożywczymi w wózku na zakupy podchodzę do kasy. Kasjerka przesuwa automatycznie produkty jeden po drugim przez czytnik. Gdy nadeszła kolej na wiaderka, zawahała się.  Wstała, podniosła pokrywkę każdego z wiaderek rzucając przelotne spojrzenia do środka.
– Zaufanie jest dobre, ale cenzura jeszcze lepsza – komentuję.
– Właśnie tak. Wie pan, mamy w tym zakresie swoje doświadczenia – odpowiada kobieta.
O, wierzę pani. Jednak wie pani co? Istnieje Ktoś, komu możemy całkowicie zaufać. Co powie, jest zawsze absolutną prawdą, a wszystko, co czyni, jest doskonałe. On sam jest prawdą. – Kobieta spogląda na mnie pytająco.
– Mówię o Bogu, o Jezusie Chrystusie. On jest prawdą. Jemu może pani bez obaw powierzyć siebie i swoje życie.
Podaję jej chrześcijańską broszurkę, którą chętnie przyjmuje. Jednak za mną niecierpliwią się klienci. Choć w pośpiechu, na pożegnanie mogłem jej serdecznie położyć na serce, aby czytała Biblię – w pełni godne zaufania i niezawodne Słowo Boże.

Słowo Boże jest prawdą, gdyż Bóg nie może kłamać. W swoim postępowaniu wobec ludzi zawsze okazywał się jako niezmienny Bóg wierności i prawdy. Największy tego dowód dał, posławszy swego jedynego Syna na świat. Jezus Chrystus, o którym tu mowa, stał się człowiekiem i dla naszego zbawienia posłuszny Ojcu udał się na krzyż. Kontrola i zdrowy sceptycyzm może są wskazane i słuszne przy kasie, ale Bogu, który objawił się nam w Biblii, możemy bezwarunkowo zaufać. Bezbożny ma mnóstwo cierpień, kto zaś ufa Panu, tego łaska otacza; On jest skałą! Doskonałe jest dzieło jego, gdyż wszystkie drogi jego są prawe, jest Bogiem wiernym, bez fałszu, sprawiedliwy On i prawy (Ps.32,10; 5M.32,4).