Bliski jest Pan

biblia (Mini) 

Lecz ci, którzy ufają Panu,
nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają.
(Iz.40,31)

 

Rozmawiałem z pewnym mężczyzną uzależnionym od narkotyków, który tak opisywał swój nałóg:

„W tamtym czasie zniszczyłem wszystkie relacje z ludźmi i wykorzystałem tych, którzy chcieli mi pomóc. Jedyne, co się dla mnie liczyło to ‚prochy’…”

Jego nędzne życie zaprowadziło go do więzienia, gdzie usłyszał o Jezusie Chrystusie. O dniach, które tam spędził, opowiadał następnie:

„W moim rozpaczliwym stanie i w desperacji wylałem przed Nim całą moją frustrację i poprosiłem, by wszedł do mojego życia. Odczułem wyraźnie Jego obecność i doświadczyłem Jego miłości i łaski. Tam nauczyłem się, co znaczy przebaczenie. Poczułem się tak, jakby olbrzymi ciężar został zdjęty z moich barków. Pozostały czas, który spędziłem w więzieniu, upłynął w przekonaniu, że Bóg mnie kocha.”

W zakładzie terapeutycznym prowadzonym przez chrześcijan ów mężczyzna  poznał Boga jeszcze lepiej. Poukładał swoje życie i był zdolny przebaczać innym. Oni również mu wybaczyli i zwierzył się:

„Pan Jezus uleczył mnie z mojego uzależnienia od narkotyków, alkoholu i nikotyny. Znalazłem radość, pewność i sens w moim życiu. Jestem tak wdzięczny za to, że Bóg pomógł mi odbudować dobrą relację z moimi rodzicami.”

Po terapii nie został oszczędzony przez życiowe burze. Mówi:

„Trudności pojawiają się wciąż i wciąż. Muszę podejmować wiele ciężkich decyzji. Ale dziękuję Panu Jezusowi, który jest źródłem życia. On wyprowadza mnie z każdej burzy.”

Bliski jest Pan wszystkim, którzy go wzywają,
wszystkim, którzy go wzywają szczerze.
Spełnia życzenie tych, którzy się go boją,

a wołanie ich słyszy i wybawia ich.
(Psalm 145, 18-19)