czy jestem gotowy?

biblia (Mini)


Przygotuj się na spotkanie twojego Boga.
Księga Amosa 4,12

 

Działo się to ponad 60 lat temu w Londynie, dokładnie 8 października 1952 r. Na dworcu Harrow stał właśnie pociąg podmiejski przepełniony ludźmi. Zbliżał się czas odjazdu. Nagle z wielką prędkością wpadł na peron pociąg pośpieszny ze Szkocji i najechał na ten stojący na stacji. Jak pudełka zapałek wagony zaczęły wsuwać się jeden do drugiego. Chwilę później trzeci pociąg, pośpieszny z Londynu, wjechał na resztki porozrzucanych po szynach wagonów i ciał ludzkich i wykoleił się. Zginęło 110 osób. Ci, którzy byli w drodze do pracy, nigdy tam nie dotarli.

Po co przytaczamy te drastyczne fakty? Czy po to, aby cię przestraszyć i abyś już nigdy nie wsiadł do pociągu albo autobusu, unikał podróżowania statkiem czy samolotem? Czy zresztą jedynie środki transportu bywają niebezpieczne? Nie, równie dobrze w twoim domu może stać ci się coś złego lub możesz nagle zachorować, niezależnie od tego, czy jesteś w młodym, czy w podeszłym wieku.

Mam pewne zdjęcie, zrobione przed maturą, przedstawiające mnie i moich czterech przyjaciół. Pięciu młodych, zdrowych i pełnych optymizmu chłopców. Jeden zginął w wypadku samochodowym, a drugi zmarł z powodu ciężkiej choroby. Niepojęte, że właśnie najsprawniejszy z nas, sportowiec, musiał tak ciężko zachorować i umrzeć! Jego zegar życia stanął. Wszystkie zegary kiedyś staną, dla jednych wcześniej, dla drugich później.

Po wstrząsającej katastrofie w Londynie widziałem zdjęcia w gazetach ukazujące to wydarzenie – na jednym z nich był widoczny zegar. Był to zegar na peronie, gdzie stał rozbity pociąg. Wskazówki wskazywały godzinę 8:19 – był to moment zderzenia się pociągów. Obok zegara było jeszcze coś ważnego. Wisiał tam plakat ze słowami: „PRZYGOTUJ SIĘ NA SPOTKANIE TWOJEGO BOGA” (Am.4,12)!

Jak mało było tych, którzy przebywając na dworcu czytali ten plakat, a jeszcze mniej takich, którzy o nim myśleli! Ale tamtego dnia te słowa stały się rzeczywistością dla wielu ludzi, dla tych, którzy musieli spotkać się z Bogiem. Ich zegar życia na tej ziemi się zatrzymał. Obyś i ty nie przeszedł obojętnie obok tych słów! Czy jesteś gotowy na spotkanie z Bogiem i czy masz pewne schronienie w Jezusie Chrystusie?