decydujący skok

biblia (Mini)

Ratuj się,
bo chodzi o życie twoje.

1. Księga Mojżeszowa 19,17

 

Niedaleko wschodnich wybrzeży Szkocji podczas silnego sztormu zatonął statek. Cały jego ładunek poszedł na dno, ale załoga się uratowała. Było to możliwe dzięki temu, że odważni i zdecydowani marynarze szybko spuścili na wodę łodzie ratunkowe. Wszyscy pasażerowie i załoga zaczęli więc skakać do łodzi z pokładu tonącego statku. Tylko jeden człowiek pozostał na pokładzie, trzymając się kurczowo poręczy. Wołano do niego: „Zeskakuj, szybko! Ratuj swoje życie! Pośpiesz się, gdyż nie możemy dłużej czekać!”.

Człowiek ten pozostał jednak na pokładzie tonącego statku i nie zdobył się na skok, który mógł uratować mu życie. Nawet wzburzone i huczące fale oraz przeraźliwe wycie wichru i idący na dno statek nie skłoniły go do podjęcia tej decyzji. Marynarzom nie pozostało więc nic innego, jak odpłynąć jak najdalej od tego tonącego statku, aby nie pozostać czasem w strefie działania siły ssania, mogącej wciągnąć także i łodzie ratunkowe w głębiny wód. Ginącego człowieka musieli pozostawić jego losowi.

Z niektórymi ludźmi jest podobnie, jak z tym nierozsądnym pasażerem tonącego statku. Rozpoznają wprawdzie niebezpieczeństwo, ale nie mają odwagi skoczyć w zbawcze ramiona Zbawiciela. On jest pewną, bezpieczną łodzią ratunkową! Ten skok polega zaś na przyjęciu wiarą Jego Słowa i dokonanego przez Chrystusa dzieła odkupienia na krzyżu Golgoty oraz przyznania się do tego, że przed Bogiem jest się zgubionym grzesznikiem. Nikt i nic nie może nam pomóc, jedynie sam Jezus Chrystus!

Drogi Czytelniku, już dziś zdecyduj się i miej odwagę podjąć najważniejszą decyzję w twoim życiu – skocz prosto w ratujące ramiona Zbawiciela! Pozwól, aby On cię zachował przed największym niebezpieczeństwem – przed piekłem, miejscem wiecznych udręk i mąk. Zwróć się do Niego z ciężarem grzechów całego twojego życia, wyznaj Mu je, wierząc, że On umarł za nie na krzyżu Golgoty.

Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony
(Dz.16,31)