dostąpić miłosierdzia

biblia (Mini)

Kto ukrywa występki, nie ma powodzenia, lecz kto je wyznaje i porzuca, dostępuje miłosierdzia.
Przypowieści Salomona 28,13

 

Pewnej surowej zimy, w XIX wieku jezioro Neuchâtel w Szwajcarii silnie zamarzło. Pewna kobieta, która miała do załatwienia parę sprawunków po przeciwnej stronie, postanowiła wykorzystać okazję – wzięła pod rękę kosz i ruszyła w drogę po zamarzniętym lodzie.
Gdy już tylko parę metrów dzieliło ją od brzegu, usłyszała nagle głuchy trzask. Zanim zdążyła zorientować się w sytuacji, pękł lód pod jej nogami – zaczęła tonąć w lodowatej wodzie. W ostatnim momencie zdołała uchwycić się krawędzi pokrywy lodowej. Głośno wołając o pomoc, oczekiwała ratunku.
Niektórzy mieszkańcy wioski usłyszeli rozpaczliwe wołanie i pośpieszyli na pomoc. Jeden z nich oparł o brzeg długą drabinę, położył ją na lodzie i idąc ostrożnie po szczeblach, dotarł do kobiety. Chwycił ją za rękę i próbował wciągnąć na drabinę, ale odczuwał wyraźny opór, który uniemożliwiał sprawne przeprowadzenie akcji. Gdy zauważył kosz, który trzymała wciąż kurczowo, zawołał:
„Puśćże w końcu ten kosz!” – Gdy nie spotkał się z oczekiwanym odzewem, wyrwał jej kosz z ręki i cisnął nim w dal.
„Co robisz?!” – krzyknęła. – „Mój kosz, mój kosz! W środku jest mój ulubiony kapelusz niedzielny!”
„A co mnie obchodzi twój kapelusz? Przecież chodzi o twoje życie, kobieto!” – odpowiedział trzeźwo mężczyzna.

Może i w Twoim życiu istnieje podobny „kapelusz”, którego nie chcesz wypuścić? Co jeszcze stoi na drodze, abyś został zbawiony? Ukryte grzechy, których nie chcesz zostawić, źli przyjaciele, grzeszne przyzwyczajenia, relacje? Puśćże je wreszcie! Chodzi o Twoje życie – życie wieczne albo wieczne potępienie. Uchwyć się wyciągniętej ręki Zbawiciela Jezusa Chrystusa! On z pewnością doprowadzi Cię bezpiecznie do niebiańskiego celu.