dowody Jego miłości

biblia (Mini)
Wysławiajcie Pana, albowiem jest dobry,
albowiem na wieki trwa łaska jego.
1 Księga Kronik 16,34

 

Mały chłopczyk w wieku czterech lat zachorował zupełnie nagle na paraliż dziecięcy. Dotychczasowe jego życie przebiegało radośnie i zupełnie beztrosko. Był niczym prawdziwy promyk słońca. Lecz nagle przyszła choroba, która tak wiele zmieniła. Cała rodzina była tym bardzo przygnębiona. Mały leżał teraz sparaliżowany w łóżku, choroba często uniemożliwiała mu poruszanie się i sprawiała dokuczliwy ból.

Pewnego ranka, gdy jego mama weszła do pokoju, zawołał radośnie na jej widok:
O, jak dobrze, że przyszłaś, mamusiu! Właśnie próbowałem wyliczyć, ile razy możemy podziękować Zbawicielowi, ale zabrakło mi palców. Potrzebuję Twoich. 
Wzrokiem pełnym miłości matka spojrzała na swojego synka. Ten chłopiec był prawdziwym prezentem prosto z nieba. Jego silna wiara i radosne, dziecięce zaufanie pozwalały mu mimo ciężkiego położenia radować się z Bożej dobroci.

Pomyśl tylko, mamusiuszczebiotał malec:
– dobrze spałem,
– nie cierpiałem bólów,
– dzisiaj jest taki śliczny dzień,
– słońce świeci do mojego łóżeczka,
– dzisiaj mogę nieco lepiej poruszać rączką i… mogę już dosięgnąć nawet mojego misia!

Za pomocą palców chłopiec wyliczał kolejne powody do radości. Jego oczy promieniały. Gdy skończył, złożył swoje drobne rączki i w dziecięcej modlitwie na głos podziękował Bogu za Jego dobroć.

O ileż radośniejsze i spokojniejsze byłoby nasze serce, gdybyśmy uświadamiali sobie, jak dobry jest Bóg, zauważając codzienne niezliczone dowody Jego miłości do nas.