droga i prawda, i żywot

biblia (Mini)Którędy prowadzi droga tam, gdzie przebywa światłość?   (Joba.38,19)

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

(J.14,6)

Dokąd prowadzą wszystkie drogi? Do Rzymu oczywiście, jak mówi stare przysłowie. Ale czy wszystkie propagowane przez religie drogi prowadzą do Boga, to zupełnie inna sprawa.

Wielu ludzi uważa dzisiaj wszystkie religie za jednakowo dobre. Najważniejsze, jak twierdzą, aby być szczerym człowiekiem, a Bóg, jeśli w ogóle istnieje, zatroszczy się już o resztę.

Taki sposób postrzegania sprawy zdaje się być dla wielu ludzi doprawdy uspokajający. Zgodnie z tym muszę wierzyć w cokolwiek; bylebym trzymał się tego zdecydowanie i żył zgodnie z moimi przekonaniami. Jeśli Boga nie ma, wiele na tym nie tracę, a jeśli On istnieje, z pewnością przyzna się do moich starań. Będę więc podążać za mymi religijnymi wyobrażeniami i żyć po prostu najlepiej i najuczciwiej, jak potrafię.

Jednakże Biblia mówi nam wyraźnie, że jest tylko jedna droga, którą możemy dotrzeć do żywego i prawdziwego Boga. Droga ta nazywa się Jezus Chrystus. Kto chce w jakikolwiek inny sposób przyjść do Boga, mimo wszystkich swoich usiłowań, będzie musiał kiedyś uznać:
– nie dałem rady. Całe zło, które uczyniłem w moim życiu, wcale nie zniknęło, ono jest nadal i oskarża mnie. Ono też oddzieli mnie na wieki od prawdziwego Boga. Jestem zgubiony. Muszę zginąć.

Jednakże Jezus Chrystus przyszedł, aby szukać i zbawić to, co zginęło (Łk.19,10). Przez swoją śmierć na krzyżu rozwiązał problem grzechu. Jeśli więc idąc w posłuszeństwie za głosem Słowa Bożego, uwierzymy w Chrystusa i Jego dzieło pojednania, otrzymamy całkowite odpuszczenie wszystkich naszych win. Wtedy nasze grzechy są na zawsze wymazane, nasz dług jest zapłacony.

Tylko ewangelia, dobra nowina o Jezusie Chrystusie może dać nam pokój i tę radosną pewność wiecznego zbawienia.