Dzień dzisiejszy jest dniem radosnej wieści

biblia (Mini)

Niedobrze robimy.
Dzień dzisiejszy jest dniem radosnej wieści; jeżeli to przemilczymy i będziemy zwlekać, aż zaświta ranek, spotka nas kara.

2. Księga Królewska 7,9

 

Nie zapomnij, drogi bracie, droga siostro, że dzień dzisiejszy jest dniem radosnej nowiny Bożej. Nie bądźmy zatem takimi, którzy milczą, zatrzymując swój pokój jedynie dla siebie. Podejdźmy poważnie do sprawy, wykonujmy dzisiaj dzieło ewangelisty, gdyż nadchodzi noc, kiedy nikt już nie będzie mógł nic zdziałać.

Starożytny pisarz dostarcza nam godnego uwagi i pełnego pouczeń przekazu, w którym relacjonuje całkowite zniszczenia pewnego miasta. Do miasta docierały wieści – jedna po drugiej – że nadchodzi wróg. Jednakże spodziewany nieprzyjaciel nie nadszedł tak, jak tego oczekiwano. Na to rozgniewani mieszkańcy uchwalili prawo zabraniające wszczynania ponownie podobnego alarmu z powodu nadejścia wroga. Przekroczenie ustawy miało być ukarane śmiercią. Nie trwało długo, aż nadszedł wróg, okrążył miasto, najechał i splądrował, ścierając je niemal na proch. Z ruin nie pozostało nic oprócz epitafium, upamiętniającego to smutne wydarzenie:
Tutaj niegdyś stało miasto, które zostało zniszczone milczeniem.
Zniszczone milczeniem!
Autor pisze dalej:
Ach, niestety! Zginęły miliony… Żyli zapomniani przez innych, umarli nieostrzeżeni przez nikogo: nikt się o nich nie zatroszczył.

Drogi wierzący przyjacielu – masz usta, język i oddech. Pozwól, że zapytam: a masz serce? Jeśli tak, korzystaj z chwili, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny (2Tym.4,2). Żyj dla Chrystusa i drogich mu dusz. Rzesze wokół Ciebie zmierzają wprost na potępienie, zaś Pan jest tuż tuż. Dobrze wiesz o nadchodzącym sądzie, znasz zagładę, jaka oczekuje tych, którzy odrzucili Chrystusa. Skorzystaj z dostępnej literatury; swym życiem, wargami rozniecaj światło świadectwa (Fil.2,15-16).