jakie jest Słowo Boże


Słowo Boże jest żywe i skuteczne.

List do Hebrajczyków 4,12

 

Amerykański ewangelista D. L. Moody (1837-1899) opowiadał, jak wierzący chrześcijanie wysłali kiedyś ulotki ewangelizacyjne do członków prestiżowego klubu w pewnym wielkim mieście w USA, skupiającego śmietankę towarzyską tego okręgu. Jeden z traktatów posiadał tytuł: „Wstań na spotkanie twojego Boga!”. Zapakowany w kopertę dotarł do pewnego mężczyzny, który znany był ze swego lekkomyślnego i bezbożnego życia. Właśnie siedział w swoim biurze, gdy przyszła poczta.
– „Wstań na spotkanie twojego Boga!” – przeczytał.
– „Cóż to takiego? – krzyknął z wściekłością otwierając kopertę.- „Kto się ośmielił wysłać mi te śmieci?!”.
Zdenerwowany podniósł się z fotela, by wrzucić traktat do rozpalonego kominka. W tej samej chwili jednak przyszło mu na myśl, że wyśle go przyjacielowi, by zrobić mu dowcip. Włożył więc traktat do nowej koperty i zaadresował zmienionym charakterem pisma do swego przyjaciela żartownisia.
Gdy ten z kolei otrzymał list, zaklął ze złości widząc „chrześcijańskie bzdury”. Gdy już chciał podrzeć pisemko, jego wzrok padł na tytuł: „Wstań na spotkanie twojego Boga!”. Ciekawość sprawiła, że zaczął czytać. Gdy przeczytał traktat do końca, daleki był od tego, by podrzeć go i wyrzucić. Jego sumienie obudziło się, a Boża strzała trafiła wprost do jego serca. Nie trwało długo, jak przekonany o swoim grzechu szukał łaski tam, gdzie można ją znaleźć – w Chrystusie.
Teraz zaczął myśleć o ludziach, którzy podobnie jak on żyli dotąd bezbożnie. Włożył więc traktat ponownie do koperty i zaadresował do innego przyjaciela. Dzięki Bożej łasce również i kolejny odbiorca tego traktatu odpowiedział wiarą na Boże wezwanie!

A ty?
Czy już znasz przesłanie Ewangelii o zbawieniu?