Na górze i w dolinie

biblia (Mini)
A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

Ewangelia Mateusza 28,20

 

Pewnego dnia Pan Jezus wziął swoich uczniów, Piotra, Jakuba i Jana, na wysoką górę. Tam przemienił się przed nimi. Jego twarz jaśniała jak słońce, a Jego szaty stały się białe jak światło. Tam też ukazali się im Mojżesz i Eliasz, dwaj wielcy mężowie wiary z ludu izraelskiego. Głęboko poruszony Piotr chciał, aby to cudowne wydarzenie trwało dłużej, dlatego powiedział do Pana Jezusa: Panie! Dobrze nam tu być; i jeśli chcesz, rozbiję tu trzy namioty: dla ciebie jeden, dla Mojżesza jeden i dla Eliasza jeden (Mt. 17,4). Piotr pragnął pozostać na tej górze, w żadnym wypadku nie chciał wracać na dół, gdzie czekała na niego szara codzienność ze swoimi problemami i troskami.

A czy i nam nie są obce takie myśli? Myślę, że tak. Bóg w swojej dobroci także nam daje takie momenty, kiedy oglądamy Jego wielkość i chwałę. Rozmyślamy wówczas o Nim i cieszymy się społecznością z innymi wierzącymi. To właśnie wtedy znajdujemy się na „górze”, z dala od jakichkolwiek problemów. Ale wszyscy wiemy, aż za dobrze, że po każdej niedzieli następuje poniedziałek. Bardzo chcemy, aby szczęśliwe chwile, które przeżywaliśmy na górze, trwały jak najdłużej, jednak nadchodzi codzienność.

Jakże pocieszające jest w takich momentach to, że Pan Jezus jest przy nas także w dolinie! On obiecał nam swoją obecność zawsze i wszędzie, zarówno podczas tych szczęśliwych, jak i ciężkich dni. Czy i my pragniemy przebywać z Nim niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy?