nasza natura i jej owoce

biblia (Mini)

 

Czy Murzyn może odmienić swoją skórę, a pantera swoje pręgi? A czy wy, przywykli do złego, możecie dobrze czynić?
Księga Jeremiasza 13,23

 

W ubiegłych stuleciach badacze Afryki odkryli, że niektóre plemiona murzyńskie potrafią przygotować bardzo jasną farbę, którą malują swoje ciała, aby zmienić kolor skóry z czarnej na białą. W dzisiejszych czasach afrykańskie kobiety i mężczyźni mają ułatwione zadanie. Kupują bowiem w drogerii środek wybielający i efekt jest ten sam. Mimo to, wszyscy dobrze wiemy, że z czarnego nie da się zrobić białego i odwrotnie. Nie pomogą tu żadne środki. Przypomina o tym wiersz z Biblii: Czy Murzyn może odmienić swoją skórę, a pantera swoje pręgi? A czy wy, przywykli do złego, możecie dobrze czynić? (Jer. 13,23). Nie, dla Murzyna niemożliwe jest pozbyć się swojej czarnej skóry i zamienić ją na białą. Również dzika pantera nie może odmienić swoich pręg.

Identycznie jest z naturą człowieka. Nie może on uczynić nic dobrego, gdyż ma grzeszną naturę i od urodzenia posiada skłonność do czynienia zła. Nie jest on z natury neutralny, jak próbują udowadniać niektórzy filozofowie, lecz jest grzeszny przez dziedzictwo grzechu i całkowicie niezdolny, aby stanąć przed świętym Bogiem. Ale Bogu niech będą dzięki, że dla wszystkich, którzy w świetle Jego Słowa poznają swój zgubny stan, przygotował cud, o którym czytamy w Księdze Izajasza 1,18: Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją.

Pewien Murzyn na zgromadzeniu ewangelizacyjnym powiedział do słuchających: „Posiadam czarną twarz, ale moje serce jest białe, bo zostało obmyte krwią Jezusa Chrystusa. Wy macie białe twarze, ale może wasze serca są czarne. Pozwólcie wybielić je krwią Baranka – Pana Jezusa, Zbawiciela!”.