nie zatwardzajcie serc waszych

biblia (Mini)
Dziś, jeśli głos jego usłyszycie,
nie zatwardzajcie serc waszych.

List do Hebrajczyków 3,7-8

 

Wyobraź sobie, co by było, gdyby dzisiaj był ostatni dzień Twojego życia. Jak spędziłbyś ostatnie jego godziny? Kogo chciałbyś po raz ostatni koniecznie zobaczyć? Czy zachowywałbyś się tak samo jak dotychczas? Ktoś kiedyś powiedział:
„Powinniśmy każdego dnia żyć tak,
jakby był to nasz ostatni dzień,
gdyż kiedyś w końcu przyjdzie ten dzień,
który będzie ostatnim!”.

Życie każdego człowieka kończy się śmiercią, obojętnie czy na skutek wypadku, choroby czy po prostu starości. Dlatego każdego człowieka dotyczą słowa: Postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd (Hbr. 9,27).

Czy jesteś na to przygotowany? Czy już zatroszczyłeś się o to, gdzie spędzisz wieczność? Albo zachowujesz się tak, jak niegdyś król Agryppa? On bowiem słuchał ewangelii głoszonej przez apostoła Pawła i to była jego szansa, aby się nawrócić, ale odrzucił ją i odpowiedział mu: Niedługo, a przekonasz mnie, bym został chrześcijaninem (Dz.26,28). Czy Ty też już byłeś o krok od tego, aby wyznać swoje grzechy Jezusowi, ale z jakiegoś powodu odsunąłeś tę decyzję na później? Jeśli tak, to pomyśl o tych słowach: Oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia! (2Kor. 6,2).

Jezus Chrystus umarł za Ciebie na krzyżu, abyś nie musiał się bać śmierci i sądu.
Dlatego jeszcze dziś zaufaj Bożej łasce!