nieprzeczytany list

biblia (Mini)Przynaglali aniołowie Lota, mówiąc: Wstań, weź żonę swoją i dwie córki, które się tu znajdują, byś nie zginął wskutek winy tego miasta. Lecz gdy się ociągał, wzięli go owi mężowie za rękę (…) bo Pan chciał go oszczędzić.
1. Księga Mojżeszowa 19,15-16

 

Pewien młody Holender poszedł drogą syna marnotrawnego (Ew. Łukasza 15). Gdy już wydał wszystko co miał, wstąpił do wojska, które stacjonowało w Indonezji. Stamtąd napisał do swego ojca, prosząc go pilnie o pieniądze. Po kilku tygodniach nadszedł oczekiwany list, ale ponieważ w kopercie nie było niczego, co przypominałoby pieniądze lub informacje o przekazie, nie czytając zmiął go niedbale i wrzucił gdzieś między swoje szpargały.

Kilka miesięcy później ciężko zachorował. Przypomniał mu się list, którego, jak dotąd, w ogóle nie przeczytał. Towarzyszący mu sanitariusz odszukał go i przyniósł mu. Czytał w nim:
„Zleciłem kapitanowi P., aby, o ile chcesz rozstać się z armią, zabrał cię na swój statek – możesz nim wrócić do domu. Tutaj znajdziesz dobre zakwaterowanie. Tylko, jeszcze przed 1. maja odezwij się do tego kapitana…”. Choremu pot wystąpił na czoło. Był koniec czerwca. Było za późno.

Jak wielu ludzi do dziś lekceważy Boże poselstwo miłości, które On do nich posyła! Może i Ty nigdy nie zadałeś sobie dotąd trudu, by sięgnąć po Biblię, tę „Księgę Bożą”. Tutaj mała próbka tego, o czym w niej możesz przeczytać:

Albowiem tak Bóg umiłował świat,
że Syna swego jednorodzonego dał,
aby każdy, kto weń wierzy,
nie zginął, ale miał żywot wieczny.
(Jana.3,16)

Oto teraz dzień zbawienia (2Kor.6,2)

i dlatego

w miejsce Chrystusa prosimy:
Pojednajcie się z Bogiem!
(2Kor.5,20)

A czemu teraz, zwlekasz? (Dz.22,16)