niezgłębione bogactwo

Mnie, najmniejszemu ze wszystkich świętych, została okazana ta łaska, abym zwiastował poganom niezgłębione bogactwo Chrystusowe.
List do Efezjan 3:8

 

W wieku XVI i XVII zatonęło bardzo dużo statków, stąd też zarówno poszukiwacze przygód, jak i archeolodzy nieustannie przeczesują dno morskie w poszukiwaniu skarbów.

W maju 2007 roku podano wiadomość, że znaleziono skarb składający się z 17 ton srebrnych monet i setek złotych monet. Dokładne współrzędne tego znaleziska na Atlantyku zachowano w tajemnicy. Łączna wartość tego skarbu, jak szacowano, mogła pobić dotychczasowy rekord poszukiwawczy wynoszący 400 milionów dolarów. Należał on do Mela Fishera, który po 16 latach poszukiwań odnalazł w 1985 roku zaginiony statek pełen skarbów zwany „Nuestra Senora de Atocha”. Statek ten został zatopiony przez huragan w 1622 roku. Ładunek składający się ze złota, srebra i jubilerskich kosztowności z pewnością był transportowany dla hiszpańskiego dworu królewskiego. Fisher musiał jednak prowadzić potem długoletnią wojnę prawną, aby odeprzeć roszczenia instytucji państwowych do tego skarbu. Jeszcze większym ciężarem była dla niego świadomość, że poszukiwania kosztowały życie czterech bliskich mu osób, w tym syna Dirka i jego synowej Angel.

„Bogactwo Chrystusowe”, które głosił apostoł Paweł, przewyższa wartość wszystkich skarbów ziemi – jest, jak czytaliśmy, NIEZGŁĘBIONE! Jego nieoceniona wartość dostępna jest dla wszystkich ludzi i nic z niego nie ubywa, nawet jeśli wielu z niego korzysta. Każdy, kto chce znaleźć ten skarb, może to zrobić bez podejmowania ryzykownych wypraw. Jest on oferowany przez ewangelię za darmo i wystarczy przyjąć go osobiście z wiarą.

Takim oto jest „niezgłębione bogactwo Chrystusowe”, w którym przez Niego, Chrystusa, otrzymujemy wieczne zbawienie i udział we chwalebnej wspaniałości niebios.