Niezmienna miłość Jezusa

biblia (Mini)
Jezus (…) umiłowawszy swoich, którzy byli na świecie, umiłował ich aż do końca.

Ewangelia Jana 13,1

 

Pan Jezus miłuje wszystkich, którzy do Niego należą. Każdy wykupiony Jego drogocenną krwią przedstawia dla Niego niezwykle cenną wartość. Jezus Chrystus dokładnie wie o tym, że żyjemy na ziemi, która jest opanowana przez grzech. Widzi także, że żyjemy w świecie, który jest wrogi Bogu. Zna doskonale naszą osobistą sytuację: nasze troski i radości, porażki i sukcesy. Mimo tego, Jego miłość do nas się nie zmienia.

Pan kocha nas także wtedy, gdy jesteśmy słabi i nie mamy siły iść dalej. Wtedy mówi do nas, jak niegdyś do Izraela: Wybrałem cię, a nie wzgardziłem tobą: Nie bój się, bom Ja z tobą, nie lękaj się, bom Ja Bogiem twoim! Wzmocnię cię, a dam ci pomoc, podeprę cię prawicą sprawiedliwości swojej (Iz.41,9-10). Jego miłość jest z nami również, gdy idziemy ciemną doliną. Nie musimy się lękać (Psalm 23,4).

Gdy Łazarz był chory, Pan Jezus nie poszedł od razu go uzdrowić. On przyszedł dopiero, gdy Łazarz leżał już cztery dni w grobie. Jego siostry nie potrafiły tego pojąć. Mimo to, czytamy na jednym miejscu: A Jezus miłował Martę i jej siostrę, i Łazarza (Jana 11,5). Pan nas kocha, nawet jeśli popełniamy błędy. Jednak pragnie, aby nasza wzajemna relacja nie była niczym zakłócona. Nie chce również, żeby nasza miłość do Niego osłabła.

To, co niegdyś powiedział do ludu izraelskiego, teraz mówi i do nas: Przyciągałem ich więzami ludzkimi, powrozami miłości (Oz. 11,4). Tę miłość chce nam okazywać, kiedy będziemy trwać w społeczności z Nim.