odnaleźć drogę

biblia (Mini)Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga […]
Ewangelia Jana 14,6
Słuchaj! Mądrość tak woła, rozum tak się odzywa.

Na szczytach wzgórza, przy drodze, na rozstaju dróg usadowiła się.
Przypowieści Salomona 8,1.2

 

Dwaj przewodnicy grupy turystów stanęli na rozwidleniu szlaku niepewni, którą drogę wybrać. Starszy zaczął przeszukiwać plecak, podczas gdy młodszy z nich z zakłopotaniem spoglądał na drogowskaz. Następnie zaczęli studiować mapę, jednak nie mogli odnaleźć żadnego z dwóch miejsc, które wskazywał. Którą drogę powinni wybrać? Dwóch mężczyzn pomyślało o tym samym: „Gdybyśmy tylko dokładnie przygotowali wędrówkę”. Ale było za późno na długie rozważania. Grupa turystów zaczynała się niecierpliwić.

 

Poprzedniego dnia obaj odpowiedzialni za wycieczkę mężczyźni dokładnie wyznaczyli cel wspinaczki. Co do tego nie było wątpliwości. Wysoko ponad górskimi halami w promieniach porannego słońca jaśniał skalisty szczyt. Ale sam widok szczytu nie mógł im pomóc w żaden sposób. Jak mieli więc teraz odnaleźć właściwą drogę, która tam poprowadzi? Wszyscy spodziewali się udanej wyprawy.

 

Podróż naszego życia zmierza także do swego celu. Może podobnie jak oni stoimy przed drogowskazem ludzkich opinii, błędnych mniemań i filozoficznych dociekań – kierowanie się nimi prowadzi do wiecznej zguby. A może słuchamy głosu mądrości – Bożego Słowa? Dobrze jest mieć dobrą mapę, która pomoże nam odnaleźć drogę i wskaże tą właściwą.

 

Biblia to jedyna „mapa”, na której można polegać, wskazująca właściwą drogę do Boga. Jezus Chrystus jest drogą. Czy znalazłeś Chrystusa, drogę do Boga, do miejsca Twego wiecznego pokoju?