Pan jest pasterzem moim

biblia (Mini)Pan jest pasterzem moim, niczego mi nie braknie.
Psalm 23,1

Jezus Chrystus powiedział:
Ja jestem dobry pasterz.
Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce.
Ewangelia Jana 10,11

 

Gdy kaznodzieja kończył właśnie czytanie 23. psalmu, nagle do sali wśliznęła się po cichu pewna kobieta. Siedzący koło niej mężczyzna uprzejmie podał jej otwartą Biblię, aby mogła przeczytać fragment, którego nie słyszała z powodu spóźnienia. Już na pierwszy rzut oka zauważyła, że w Biblii którą podał jej mężczyzna w pierwszym wierszu podkreślone jest słowo mój:  „Pan jest pasterzem moim”. Po skończonym kazaniu zwróciła swemu sąsiadowi Biblię z pytaniem:
– Dlaczego podkreślił pan ten wyraz w pierwszym wierszu?
– Ponieważ w tym wszystkim chodzi właśnie o tę osobistą pewność
…objaśniał nieznajomy mężczyzna.
– Dopóki nie mogę powiedzieć z głębokim przekonaniem: „Pan jest pasterzem moim”, wielkie obietnice Boże następujące po tych słowach w tym psalmie, nie mają dla mnie szczególnej wartości ani też mnie nie dotyczą.

Ta kobieta zrozumiała aż za dobrze, o czym mówił mężczyzna. Przecież już od dawna ona sama tęskniła do takiej pewności i poczucia bezpieczeństwa, jakie tchną z tego psalmu. Wróciwszy do domu, poprosiła Pana Jezusa, aby darował jej tę błogą pewność, że jest On nie tylko Zbawicielem, ale również jej Zbawicielem; nie tylko pasterzem, ale też jej osobistym pasterzem. Nie minęło wiele czasu, jak z radością mogła oprzeć się na serdecznym zapewnieniu Pana Jezusa, że nie odrzuci On nikogo, kto do Niego przyjdzie (por. J.6,37).

Czy również i Ty posiadasz to przekonanie? Nie wystarczy jedynie wierzyć w to, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem świata. Musisz mieć pewność, że On jest Twoim Zbawicielem. Jeśli nim już został, to wiedz, że jest On również i Twoim pasterzem. W takim razie wszystkie cudowne obietnice zawarte w tym psalmie odnoszą się również do Ciebie i masz prawo, aby w wierze na nich polegać!