Pan jest z nami

biblia (Mini)

A gdy płynęli, On zasnął.
I zerwał się gwałtowny wicher na jeziorze i fale ich zalewały,
i byli w niebezpieczeństwie.
Ewangelia Łukasza 8,23

 

Burze, jak ta, którą przeżyli uczniowie w trakcie przepływania Jeziora Genezaret, pojawiają się również w „rejsach” naszego życia. Uczniowie nie wyruszyli na własną rękę – to Pan im polecił: „przeprawmy się na drugi brzeg jeziora.” Poszli więc za Jego wskazaniem.

Jakże często jesteśmy podobni do tych uczniów! Nie ufamy dostatecznie Panu,  że gdy wyprawia nas w drogę lub zleca do wykonania jakieś zadanie, to sam zatroszczy się o to, byśmy przetrwali  pojawiające się nawałnice! Złóżmy ponownie ufność w obietnicy Bożej, że On sam jest z nami, gdy podjęliśmy się wykonywania jego woli. Bóg idzie z nami przez sztormy i burze, nawet , gdy na pozór wszystko wygląda tak, jakby był gdzieś indziej, daleko, daleko.

Uczniowie Pana Jezusa przeżyli trudne chwile, chociaż sam Pan był wśród nich. Nie mogli pojąć, jak mógł spać w tak niebezpiecznej sytuacji? Oceniając po ludzku, przedwcześnie i powierzchownie, odebrali zachowanie Pana Jezusa tak, jakby ich los był Mu obojętny, jakby śpiąc, wydał ich na pastwę szalejącego żywiołu. Jednakże On cały czas był obecny i czujny, bez względu na to, co myśleli i odczuwali.Tak też Bóg podąża z nami przez zawieruchy naszego życia, nawet wtedy, gdy zdaje się , że On śpi lub jest gdzieś daleko.

Burze przyjdą niechybnie. Bóg nie obiecywał nam beztroskiego życia i nigdy nie zapewniał, że nie pojawią się już żadne problemy. Ale nie musimy się bać, bo Pan jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

Amen.