Pasterz

biblia (Mini)

Ja jestem dobry pasterz.
Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce.

Ewangelia Jana 10,11

 

Biblia opisuje nam pasterzy, „którzy sami siebie paśli”. Szukali jedynie własnych korzyści i nie troszczyli się o dobro owiec. Pan Jezus mówi także o najemnikach, do których owce nie należą (Jana 10,12). Ci myślą jedynie o własnym bezpieczeństwie, ponieważ gdy przyjdzie dziki zwierz, porzucają owce i ratują własne życie. Zupełnie inaczej postępuje dobry Pasterz:

– Własne życie kładzie za owce.
Pan Jezus umarł za nas na krzyżu, ponieważ bardziej cenił nasze życie niż swoje. On pragnie, abyśmy nie szli na wieczne zatracenie, ale abyśmy uwierzyli w Niego i byli zbawieni. Każdy człowiek jest dla Niego tak ważny, że był gotów oddać za niego swoje życie. On uczynił to dobrowolnie, dla Ciebie i dla mnie!

– Zna swoje owce (Jana 10,14).
Pan Jezus ma osobistą relację z każdym, kto w Niego wierzy. Wie, jak nam się powodzi, co nam dolega i co sprawia nam radość. On zna również nasze słabe, jak i mocne strony. I miłuje nas właśnie takimi, jakimi jesteśmy.

– Troszczy się o swoje owce (Ps. 23).
Pan daje nam zarówno duchowy pokarm, jak i schronienie i pokój, których potrzebujemy. To On prowadzi nas za rękę po naszej drodze wiary, jest z nami podczas trudnych chwil i zachowuje nas przed niebezpieczeństwami. A już niebawem zabierze nas do siebie!