Przyjść do Jezusa

biblia (Mini)
Nikt nie może przyjść do mnie,
jeżeli go nie pociągnie Ojciec.
(J.6,44)

 

Sabina i Ryszard mieszkali w Rumunii. Byli Żydami. W ortodoksyjnej rodzinie Sabiny imienia Jezus nie wolno było wymawiać. Mimo, iż Sabina odrzuciła rygorystyczną wiarę swojej rodziny, była głęboko poruszona i wzburzona, gdy jej mąż został chrześcijaninem.

Doszło do tego tak:
Ryszard zachorował na gruźlicę. W sanatorium, gdzie przebywał w celu przyspieszenia rekonwalescencji, poznał pewnych wierzących chrześcijan. Zaczął studiować Nowy Testament. Kiedy zwierzył się Sabinie ze swoich myśli i pytań dotyczących wiary, spotkał się z silnym oporem z jej strony. Musiał usłyszeć nie tylko natłok starych, wpojonych w nią uprzedzeń, ale również opowieści o różnych przykrych doświadczeniach, jakich doznała ze strony ludzi, którzy nazywali siebie chrześcijanami.

Pewnego wieczoru Richard wrócił z chrześcijańskiego spotkania. Wziął Sabinę za rękę i opowiedział jej, że oddał swoje serce Jezusowi i wkrótce zostanie ochrzczony. Sabina była wstrząśnięta. Jej dotychczasowe życie legło dla niej w gruzach, w ogóle nie rozumiała i nie potrafiła odnaleźć się w tej sytuacji.  Kiedy nadszedł dzień chrztu, odmówiła pójścia ze swym mężem i została sama w domu. Później opowiadała:

„Czułam się zupełnie pusta w środku. W swojej desperacji zapłakałam i zawołałam: Jezu, nie mogę przyjść do Ciebie i nie chcę, żeby Richard do Ciebie należał! Nie zniosę tego dłużej!” 

Wówczas to Sabina odczuła, że Bóg pracuje w jej sercu. Powoli desperacja ustąpiła miejsca gotowości przyjęcia Pana Jezusa Chrystusa. Wieczorem Sabina opowiedziała mężowi, jak poczuła Bożą moc i zdecydowała się przełamać swój opór. Niedługo potem i ona wyznała Jezusa Chrystusa jako swojego osobistego zbawiciela poprzez chrzest.

A ty…
Czy uwierzyłeś Jezusowi i Jego Słowu?
Czy oddałeś już Jemu całe swoje życie?
Czy Jezus jest Panem każdej sfery Twojego życia?

Jeżeli nie, to zrób to dzisiaj, może nawet teraz…
Możesz przyjść do Jezusa i zaproś Go do swojego życia.