stań po stronie Światłości

biblia (Mini)

Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.
Ewangelia Jana 8,12

 

Niemalże cała Europa pogrążyła się w nocnych ciemnościach w trakcie II wojny światowej. Gdy księżyc i gwiazdy znikały za chmurami, poruszanie się po ulicach i chodnikach było prawie niemożliwe. Ponieważ dzisiaj mamy oświetlenie uliczne, nikt nie wie, jak w rzeczywistości wygląda całkowita ciemność.

Wewnątrz ludzkiego serca jest równie ciemno jak podczas nieoświetlonych nocy tej strasznej wojny: żaden promień Bożego światła nie może się przebić przez panującą w nim (tzn. w ludzkim sercu) ciemność, jeśli nie mieszka tam Jezus Chrystus. Słowo Boże mówi o Nim: Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.

Spotkanie z Jezusem Chrystusem oznacza rozpoznanie i uznanie faktu, że jest się jako człowiek splamionym przez grzech. Kiedy Piotr doświadczył cudu w trakcie połowu ryb, zdał sobie sprawę, z jak świętą osobą ma do czynienia. Jaka była jego reakcja? – Musiał przyznać, że jego własny stan był niezgodny z obecnością tego świętego Syna Bożego, który nie popełnił nigdy żadnego grzechu. Głęboko poruszony tym faktem, rzekł: Odejdź ode mnie Panie, bom jest człowiek grzeszny (por. Łuk. 5,3-8). Bóg pragnie zabrać całą ciemność z naszych serc, tak, aby owoc życia wiecznego mógł być w nich widoczny. Przyjdź do Jezusa Chrystusa, abyś i Ty mógł się stać współuczestnikiem świętych w światłości. To może stać się tylko wtedy, gdy zostaniesz ocalony i wyrwany z mocy ciemności. Wtedy wszystko ujrzysz inaczej. Ewangelia Mateusza 6, 22-23 jasno pokazuje różnicę między ciemnością i światłością!

Stań po stronie Światłości już dzisiaj !
… i zostaw za sobą ciemność roku 2014 oraz całego swojego życia!