Wiara czy dobre uczynki?


Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu.

List do Hebrajczyków 11,6

 

Wierzyć oznacza liczyć się z Bogiem. Wiara stawia nasze nogi na drodze do nieba. Ta droga prowadzi przez Golgotę, przez to miejsce, gdzie niegdyś stał krzyż Jezusa Chrystusa. Tam umarł On za wszystkich, którzy w wierze Go przyjmą.

Tak, to właśnie grzech spowodował wielką przepaść między nami a Bogiem, której nie da się przebyć nawet dzięki wielu dobrym uczynkom. Jedynie przez śmierć Syna Bożego nasze grzechy mogą zostać odpuszczone, a krzyż jest jedynym pomostem do Boga.

Tylko nasza osobista wiara w Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, może nas uratować. Nic innego nie jest w stanie nam pomóc. Dlatego nie wierzcie w tę rozpowszechnioną historyjkę, że gdy staniecie u bram nieba, pojawi się święty Piotr, który z radością otworzy wam drzwi. To bajka. Tylko wiara w Zbawiciela otwiera drzwi do nieba. To jest właśnie łaska! Boża łaska dosięga wszystkich, którzy w Niego wierzą, a Boży sąd dosięgnie tych, którzy tę łaskę odrzucili.

Czy naprawdę chcesz iść na wieczne potępienie?

Jeśli się zastanawiasz, ile jeszcze pozostało ci czasu, aby się zwrócić do Boga, to Biblia mówi: dzisiaj jest dzień zbawienia (2Kor.6,2). Teraz jest najlepszy czas. Odkładanie tego na jutro jest tak samo niebezpieczne jak zabawa z rozprzestrzeniającym się ogniem. Dobrze się zastanów – piekło to miejsce wiecznych mąk, ale miejsce ostatecznego unicestwienia zwanego „drugą śmiercią” (Obj.21,8).