widzi wszystkich ludzi

biblia (Mini)
Pan spogląda z nieba, widzi wszystkich ludzi. Z miejsca, gdzie przebywa, patrzy na wszystkich mieszkańców ziemi, On, który ukształtował serce każdego z nich, On, który uważa na wszystkie czyny ich.
Psalm 33,13-15

 

Spoglądam na listę z nazwiskami na domofonie jednego z wieżowców wielkiego miasta. Widzę dziesiątki nazwisk – niektóre z nich brzmią swojsko, inne naprawdę obco. Za każdym z tym nazwisk kryją się ludzie wraz z ich przeżyciami, historią życia, ludzie z ich żywymi duszami, z ich radościami i smutkami, nadziejami, problemami i rozczarowaniami. I pomimo, że wszyscy żyją tak blisko siebie, wielu z nich czuje się samotnie. Większość lokatorów nie zna nawet swojego najbliższego sąsiada zza ściany ani też nim się nie interesuje – każdy ma przecież wystarczająco swoich własnych spraw na głowie.

Ale jest Ktoś, kto nie przeoczy żadnego człowieka. Tym Kimś jest Bóg: Pan spogląda z nieba, widzi wszystkich ludzi, mówi zacytowany wiersz biblijny. Bóg jako Stwórca wszystkich ludzi i ten, który utrzymuje ich przy życiu, wie o odczuciach każdego. W swojej wielkiej miłości wyszedł i zniżył się do ludzi w swoim Synu, Panu Jezusie Chrystusie. On nie zapomina o nikim. Zna ból samotnych, widzi łzy zrozpaczonych i zrezygnowanych. Ale  On wie również o grzechach każdego z nas, o naszych samowolnych ścieżkach. Bo jego oczy patrzą na drogi człowieka i On widzi wszystkie jego kroki (Hiob 34,21).

W swojej nieskończonej, niewyobrażalnej miłości Bóg pragnie przyciągnąć do siebie każdego człowieka i odebrać mu przygniatający go ciężar win. Nie ma większego osobistego zainteresowania i głębszej miłości jak ta, którą Bóg okazuje względem zgubionych grzeszników. On wydał swojego własnego Syna na śmierć na krzyżu w ich miejsce. To wystarczający powód, aby uwierzyć Jego Słowu i powierzyć Mu swoje życie!