Woda ŻYWA

biblia (Mini)

Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo,
z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej.
(J.7,38)

 

Czekaliśmy z żoną w poczekalni szpitalnej na informacje od doktora o stanie zdrowia naszego syna, u którego wystąpiła wysoka gorączka. Wtem otworzyły się drzwi i lekarz wszedł z młodą kobietą, która miała poważne problemy psychiczne. Okazało się, że właśnie doszło do bójki z jej chłopakiem i bardzo cierpiała w związku z tym, co przeżyła. Uznaliśmy to za dobrą okazję do wręczenia jej książeczki zawierającej niektóre fragmenty ze Słowa Bożego. Przyjęła ją, podziękowała i zaczęła czytać głośno wersety z Biblii. Kiedy natrafiła na tekst z dzisiejszej kartki z kalendarza, zatrzymała się, a następnie powtórzyła go kilka razy.

Czy odczuwała, że potrzebuje wody żywej, źródła siły dla jej duszy?
Aż do tego momentu piła oczywiście tylko ze skażonych zdrojów tego świata. W poszukiwaniu  szczęścia gasiła pragnienie duszy alkoholem. Teraz wydawało się, że słowa Pana Jezusa roznieciły płomyczek nadziei w jej sercu.

Jakże wielu ludzi przypomina tę dziewczynę! Próbują na wszelkie sposoby zapełnić pustkę, zaspokoić pragnienie swego serca. Nieroztropnie szukają ukojenia w alkoholu, narkotykach, rozwiązłości seksualnej, będą tatuować swoje ciało itd… Są tak wyczerpani tym szukaniem, że nie wiedzą, co robić – nie widzą żadnej drogi wyjścia. Mimo wielu prób, wciąż czują jakiś brak wewnątrz siebie.

Ale dokładnie dla takich ludzi, którzy potrzebowali zbawienia, przyszedł Pan Jezus. Tylko On może wypełnić tą pustkę, tylko Jezus może ugasić pragnienie.  Woda ŻYWA – to Bóg, i sam Jezus zaprasza każdego człowieka aby pił z Niego, aby to sam Jezus stał się źródłem, które ugasi pragnienie i w którym znajdziesz odpocznienie.

Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! (J.7,37)

Mimo to, na drodze tych, którzy uważają się w swoich własnych oczach za prawych, którzy nie potrafią przyznać się do swej nędzy, swoich porażek, do tego, że brodzą w błocie grzechu, ale znajdują tysiące wytłumaczeń swojego postępowania, wciąż  stoi przeszkoda, by przyjąć zbawienie z ręki Pana Jezusa.

Przezwycięż więc dziś, proszę……… swą własną dumę!