Wszystko ma swój czas

biblia (Mini)
Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę. Jest czas rodzenia i czas umierania.
Księga Kaznodziei Salomona 3,1-2

 

Kierowany młodzieńczym zapałem i ciekawością przygód pewien młody Kanadyjczyk imieniem William w wieku 25-ciu lat podjął się niebezpiecznej wyprawy wzdłuż przepływającej przez terytorium Kanady rzeki Hay. Jego plan zakończył się tragicznie. Po jakimś czasie jego ciało znaleziono w samotnej chacie wysoko w górach. Jego wychudzona ręka spoczywała na liście, który napisał do swojej matki w ostatnich godzinach życia, obezwładniony słabością własnego ciała. Słowa tego listu brzmiały:

„Mamo, słońce świeci, ale mi jest strasznie zimno. Mogę jeszcze trochę się poruszać, ale to wszystko. Nie ma we mnie siły, bo nie jadłem od wielu dni. Nie spotkałem żywej duszy od ponad czterdziestu dni. Mam ze sobą kilka gazet, ale zawarte w nich wieści nie interesują mnie. Mam też paczkę kart, ale nie pomagają mi one nic a nic w mojej samotności. Jedyną rzeczą, która mnie teraz tak naprawdę obchodzi, jest to, czy Bóg wybaczy mi moje grzechy.”

Cóż za okropna sytuacja: jego życie kończyło się, umierał samotny i pełen lęku! Młody mężczyzna nie miał nic, co zajmowałoby jego uwagę, mógł myśleć tylko o nadchodzącym końcu! Biblia daje nam jasną odpowiedź na jego ostatnie pytanie: ktokolwiek szczerze wyzna swoje grzechy Bogu i odda się Panu Jezusowi w wierze w Jego odkupieńczą śmierć na krzyżu, ma życie wieczne. Słowo Boże pokrzepia nas: Grzech mój wyznałem tobie i winy mojej nie ukryłem. Rzekłem: Wyznam występki moje Panu; Wtedy Ty odpuściłeś winę grzechu mego (Psalm 32,5). Nie wiem, co prawda, czy młodzieniec ów to uczynił, ale mogę dać Ci serdeczną radę – uczyń to Ty, zanim będzie za późno!