Za darmo ?!

biblia (Mini)
A ten, kto pragnie, niech przychodzi,
a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.
Księga Objawienia 22,17

 

Na Tower Bridge w Londynie stał angielski lord z naczyniem pełnym złotych monet. Jego zamierzeniem było rozdać wszystkie monety, sztuka po sztuce.
Złoto – za darmo! – wołał ciągle na nowo do tłumu przechodzących obok niego ludzi.

Po godzinie mężczyzna ten, uśmiechając się, odszedł. Założył się bowiem z kilkoma przyjaciółmi, że ludzie nie skorzystają z jego oferty i nie uwierzą,  że oferuje im za darmo prawdziwe złoto. Oczywiście, wygrał ten zakład!

Tylko jeden robotnik, widząc obojętność przechodzących ludzi, wziął od niego z litości jedną monetę, będąc przekonanym, że jest to jakiś żart. Mimo to zaniósł ją do jubilera, by sprawdzić jej wartość. Gdy dowiedział się, że złoto to jest prawdziwe, natychmiast pobiegł do mężczyzny na Tower Bridge. Jednak było już za późno. Wspaniałomyślnego lorda już tam nie było. Czas minął.

Na „rogach ulic” otaczającego nas świata stoi wspaniały DAWCA! – jeszcze stoi, jeszcze masz szansę. Nie ma On do zaoferowania złota, lecz życie wieczne i to za darmo! Jest nim żywy Bóg, który zaprasza każdego przechodnia: Przyjdź i weź!

Czy rzeczywiście można posiąść wieczne życie, nie płacąc za nie żadnej sumy?
Nie! Wręcz przeciwnie, cena jest niesamowicie wysoka – kosztuje ono nieosiągalnie dużo! Jednak Ktoś inny zapłacił już za nie – Jezus Chrystus. Niewinny, jedyny bez grzechu, który umarł na krzyżu za grzesznych ludzi, otwierając im tym samym drogę do życia. Teraz więc każdy, kto w Niego uwierzy, otrzymuje życie wieczne.

Zaproszenie to jest dziś jeszcze ważne, ale również Jego ważność niedługo się skończy: Oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia (2. Kor. 6,2).
Dlatego do nas należy podjęcie decyzji.

Chciejmy teraz uwierzyć i przyjąć Bożą ofertę!