za wszystko dziękujcie

biblia (Mini)
Bez przestanku się módlcie.
Za wszystko dziękujcie.
1Tes.5,17-18

 

 

Jako chłopiec w wieku może 5-u lat siedziałem kiedyś na podłodze, bawiąc się zabawkami i mamrocząc coś do siebie pod nosem. Mój ojciec siedział przy biurku, przeglądając zeszyty do matematyki swoich uczniów. Podczas tej zabawy zgubiłem gdzieś jedną z moich ulubionych szklanych kul – kolorową i błyszczącą, mieniącą się różnymi kolorami. W dodatku nie mogłem jej znaleźć. Gdy zniechęcony właśnie miałem zamiar zakończyć poszukiwania, nagle zupełnie niespodziewanie zjawiła się pod moją ręką, ukryta za jedną z nóg naszego stołu.
Dziękuję! – zawołałem mile zdziwiony.

Słysząc to, mój ojciec odłożył na bok pióro i zwrócił się do mnie. Nie spodziewałem się, że będąc pogrążony w swej pracy, zwracał na mnie uwagę.
Komu dziękujesz, mój chłopcze? – zapytał.

Sam nie wiedziałem, dlaczego wymknęło mi się to „dziękuję” i nie wiem, czy mu coś odpowiedziałem, czy nie, ale  pamiętam dobrze, że mój tato wziął mnie na kolana i powiedział:
– Wiesz, twoje „dziękuję” należy się Panu Jezusowi. On patrzy z nieba i widzi wszystko, co czynisz. On zważa na ciebie. Możesz Go o coś poprosić i odpowiada ci. Zauważ, jak wiele rzeczy ci daje, o które wcale nie prosiłeś. On bardzo się cieszy, gdy mówisz Mu dziękuję.

Wiele razy zdarzyło mi się zapomnieć podziękować Panu. Jednakże ta banalna wskazówka, ta dziecinna rozmowa z moim ojcem, pozostała głęboko w mej pamięci i wciąż na nowo przypomina mi, że Ten, który stworzył niebo i ziemię, troszczy się o każde ze swoich stworzeń. Nasze prośby są niejednokrotnie naprawdę pilne i poważne. Nic nie jest jednak dla Niego nieważne, zbyt małe i nieznaczące. Nie zniechęcajmy się, ale prośmy Go, nie zapominając Mu podziękować!

Proście, a będzie wam dane;
szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 

Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje;
kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą

———————————————————- (Mt.7,7-8)

więc…

nieustannie się módlcie; za wszystko dziękujcie;
taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was.

                                                                                                               (1Tes.5,17-18)