Złudne nadzieje

biblia (Mini)
Oto przechodzi koło mnie, a nie widzę go, mija, a nie zauważam go. Zabiera, co chce, a któż go zmusi do zwrotu? Któż mu powie: Co czynisz?

Księga Joba 9,11-12

 

W jednej z gazet można było przeczytać następujące słowa: „Świat dąży do tego, aby człowiek zapomniał o śmierci. Popatrzmy tylko na to, co dziś jest w stanie uczynić medycyna dla ludzi w podeszłym wieku, którzy są nieuleczalnie chorzy”.
Tak, to prawda, że odnotowano niebywale duży postęp w dziedzinie medycyny i dzięki niemu jesteśmy w stanie podtrzymywać życie osób, nawet tych poważnie chorych. Ale gdy sytuacja staje się beznadziejna, lekarze ukrywają przed pacjentami ich rzeczywisty stan zdrowia i robią wszystko, by chorzy wierzyli, że zostaną wyleczeni, nawet jeśli ci lekarze dobrze wiedzą, że nie da się już nic zrobić. Gdy nadchodzą ostatnie godziny, podają pacjentom środki, które pozwalają im na przekroczenie progu wieczności w zupełnej nieświadomości i otępieniu.

Nie jest naszą sprawą, by rozsądzać te kwestie z medycznego punktu widzenia, chcemy jedynie wskazać na to, że jest rzeczą absolutnie niewłaściwą, aby decyzję o pojednaniu się z Bogiem pozostawiać na ostatnie chwile swego życia. Ostatnie chwile mogą okazać się zbyt krótkie i zbyt trudne, by był czas i siły na jakąkolwiek próbę pojednania się z Bogiem. A poza tym, jaką mamy pewność, że nasze serce będzie gotowe, by w pokorze i uniżeniu przed Bogiem osądzić wtedy samych siebie?

Śmierć jest nieuniknioną rzeczywistością. Nie oznacza ona jednak końca egzystencji. Jest jedynie przejściem z jednego stanu w drugi, zupełnie inny. Dla wierzącego jest to wejście do miejsca, gdzie jest Pan Jezus, Zbawiciel, zaś dla człowieka niezbawionego do miejsca nieopisanego cierpienia, już na zawsze z dala od Boga, gdyż odrzucił Jego zbawczą miłość.

Nie pozostawiaj decyzji na ostatnią chwilę i nie dopuść do tego, by było za późno!