zmarnowany czas?

biblia (Mini)

Wszystkie dni nasze znikają z powodu gniewu twego. Lata nasze giną jak westchnienie.
Księga Psalmów 90,9

 

Dwóch pacjentów leżało na sąsiednich łóżkach w sali szpitalnej. Jeden z nich to młody, dwudziestoletni mężczyzna, cierpiący na poważną chorobę serca, a drugi – starszy pan, będący już niemal u kresu swego życia. Ten ostatni odwrócił się do młodego człowieka, pragnąc w kilku słowach dodać mu odwagi: „Spójrz, młody człowieku, mam siedemdziesiąt lat i przez te lata miałem wystarczająco dużo czasu, aby przemyśleć pewne sprawy. Myślałem nad tym bardzo długo i doszedłem do wniosku, że nie ma znaczenia, czy umieramy w wieku dwudziestu czy siedemdziesięciu lat. Życie po prostu nie jest warte, aby żyć”. Jego serce przepełniała jedynie gorycz.

Apostoł Paweł napisał List do Filipian będąc w więzieniu, a mimo to miał całkowicie inne nastawienie. Bez względu na to, czy dalej będzie żył na tej ziemi, czy odejdzie, aby być z Chrystusem, jego serce przepełniała radość. Najważniejsze dla niego było to, aby Pan Jezus Chrystus był uwielbiony, czy to przez życie, czy przez śmierć swego sługi. Pozostawanie przy życiu nawet będąc w więzieniu uważał za cenne i wartościowe, gdyż przynosiło owoc w służbie dla Niego (Fil. 1,22).

Czas darowany chrześcijaninowi w tym życiu dla uczczenia jego Pana ma nieocenioną wartość. Nie możemy cofnąć się w przeszłość, aby naprawić zło lub wyświadczyć komuś dobro. Tym, co jedynie liczy się dla Boga i ma wieczną wartość jest to, co uczyniliśmy dla Niego i z Nim.

Czy nasze życie jest stratą czasu?
Oczywiście, że nie, jeśli żyjemy z Chrystusem i dla Niego!