Zwróć swój wzrok na Jezusa

biblia (Mini)
Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.

Ewangelia Mateusza 4, 8

 

Dzisiaj przyjeżdża ciocia Marta! – powiedział tata – i ma dla was niespodzianki!
– Hurra! Ale super! – zaczęły wołać dzieci, które szczerze kochały ciocię i zawsze czekały na jej odwiedziny. Przy kolacji ciocia zaczęła opowiadać o swojej nowej pracy.
– Dostałam ślicznego nowego Hyunday’a, a szkolenia pracowników naszej firmy odbywają się w luksusowych hotelach.
– Ale bryka, ciociu – zawołał podekscytowany dwunastoletni Maciek – czy to terenówka?
– Tak, Maciusiu – powiedziała ciocia Marta – jak będziesz się dobrze uczyć, to też takiego dostaniesz, i tego ci życzę. W tym momencie wtrącił się ojciec: Martuś, ja też mam dla ciebie życzenie. Ku zdziwieniu wszystkich domowników zaczął śpiewać: „Zwróć swój wzrok na Jezusa, jak wielki jest twarzy tej czar, urok ziemskich spraw dziwnie zblednie wnet w blasku Jego miłości bez miar.”
Przy stole zapadła cisza. Nikt nie chciał kontynuować rozpoczętego tematu. Ojciec wziął Biblię i zaczął mówić o Panu Jezusie Chrystusie, który będąc Bogiem i mając wszelkie bogactwo chwały niebios stał się ubogim człowiekiem. Zamiast doznać należnej Mu czci przyjął zniewagę i haniebny krzyż, abyśmy mogli wejść do Jego chwały.
W czasach ostatecznych, w których żyjemy, ludzie są coraz bardziej opanowani przez żądzę posiadania wielu luksusowych rzeczy, podnoszenia standardu życia i podążaniem za modą. Niestety nie idzie to w parze z prawdziwą pobożnością. Pragnienie posiadania więcej niesie ze sobą wielkie niebezpieczeństwo dla naszej społeczności z Bogiem, co potwierdzają zgodnie trzej apostołowie: Paweł, Piotr i Jan (1. Tym. 6, 6-10; 2. Piotra 1, 4; 1. Jana 2, 15-16). Dzisiejszy urywek Pisma przypomina nam, iż diabeł chce, byśmy byli zafascynowani osiągnięciami i możliwościami jakie oferuje świat. Dlatego bądźmy ostrożni i nie dajmy mu się zniewolić.